حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

57541021

با ما در تماس باشـید

57541021

با مـا در تمـاس باشـید

 • ورق خام CK

  ورق خام CK به دو دسته ورق خام نورد سرد و نورد گرم تقسیم بندی میشوند. در این بخش اطلاعاتی در این باره در اختیار شما قرار خواهیم داد.

  ورق های فولادی خام نورد سرد با قابلیت سخت کاری
  به ورق های فولادی گفته میشود که دارای کربن متوسط و پرکربن هستند. این نوع ورقها به صورت سرد نورد میشوند و با استفاده از کوره های حرارتی، نرم و آنیل میشوند. همچنین دارای سطح صیقلی و صاف هستند. قابلیت انعطافی و کششی دارند و نیز قابلیت سخت شدن تقریبا تا 550 ویکرز را دارا میباشند.
  گریدهای این ورق فولادها عبارتند از:
  CK10 – CK22 – CK30 – CK35 – CK45 – CK55 – CK60 – CK67 – CK75 – CK85 – CK101 – CRV51 CRV4 – 42crmo4 – SCM435M.
  ویژگی های ورق های فولادی خام نورد سرد
  سختی این نوع ورق ها نهایت 200 ویکرز میباشد. همچنین ضخامت آنها از 0.1 تا 6 میلی متر است. عرض موجود در این نوع ورق ها از 5 میل متر تا 1245 میلی متر میباشد. نهایت طول برشی ورق ها فولادی خام نورد سرد 6 متر طول است و همچنین ورق های خام نورد سرد به صورت براق میباشد. وزن کویل نیز بنا به سفارش مشتری تعیین میشود.
  کابرد ها
  ورق های خام نورد سرد در صنایع مختلفی کاربرد دارد که به بررسی آنها میپردازیم:
  ساخت قطعات و مجموعه های خودرو: برای ساخت انواع واشرها، انواع خارفنری و معمولی، قطعات بوق، خارمهره، قطعات جک خودرو، انواع بست فنری، قطعات کمربند ایمنی، مجموعه قفلها، دیسک و صفحه کلاچ، قطعات ریل صندلی و غیره مورد استفاه قرار میگیرد.
  قطعات نظامی: در ساخت انواع قطعات اسلحه،انواع نوار فشنگ های اسلحه، قاب خشاب، تقویت بدنه اسلحه، قطعات بدنه و غیره کاربرد دارد.
  کفش و نساجی: لوازم ماشین آلات نساجی و انواع قطعات، فنر پاشنه کفش و غیره.
  لوازم خانگی: برای ساخت انواع قطعات جاروبرقی، فر،ظرفشویی، لباسشویی و یخچال کاربرد دارد.
  صنعت ساختمان: برای ساخت انواع بیل ها.
  صنعت کشاورزی: در ساخت تیغه های کمباین و چمن زنی و همچنین قطعات ماشین آلات کشاورزی.
  ورق خام نورد گرم
  این نوع ورق ها، ورقهای فولادی کربن متوسط و پرکربن هستند. این نوع ورق به صورت گرم نورد میشوند. مقدار کمی قابل کشش هستند. قابلیت استحکام و مقاومت به سایش بالایی دارند.
  در این نوع فرآیند شمش فولادی بعد از آن که به درجه حرارت مورد نظر رسید (که این درجه حرارت اکثرا بالاتر از 1100 درجه سانتی گراد است.) در کوره های نورد از بین تعدادی غلطک که در حال چرخش هستند میگذرد و با کاهش پیوسته مقطع شکل آن تغییر کرده و به شکلی که مد نظر میباشد تبدیل میشود.
  محصول های گرم نورد شده با استفاده از نورد تختال در دمای بالا به ضخامتی که مد نظر است میرسند. همچنین به دو شکل کویل (رول یا کلاف) و ورق (پلیت) به صورت لبه نوردی یا لبه اصلاح شده در بازار ارائه میشود.
  این نوع ورقها به دلیل ماهیت دمایی که دارند زمانی که در تماس با اتمسفر هوا قرار میگیرند سطح آنها غیر براق میشود. به همین دلیل به ورق سیاه مشهور هستند.
  زمانی که ورقها به روش نورد گرم تولید میشوند باید شاخص هایی مانند عرض، ضخامت، شرایط سطح پروفایل لبه و بسته بندی ارزیابی و کنترل شود و درآخر استحکام آن در آزمایشگاه تایید شود.
  گریدهای این نوع ورقها عبارتند از:
  CK22 – CK35 – CK45 – CK60 – CK67 – CK75.
  ویژگی های ورق های خام نورد گرم
  سختی اولیه این ورقها تقریبا بین 200 ویکرز تا 250 ویکرز میباشد. همچنین دارای ضخامتی بین 1.5 میلی متر تا 100 میلی متر را دارا میباشد. عرض کویل ورق خام نورد گرم به ترتیب 1000، 1250، 1500، 2000 میلی متر است. دارای ابعاد مختلفی مانند 1000×2000، 1250×2500، 6000×1500 و 6000×2000 میلی متر میباشد.
  کاربردها
  ورق خام نورد گرم در صنایع مختلفی کاربرد دارد که عبارتند از:
  صنایع سیمان: ورق های ضد سایش در ماشین آلات صنایع سیمان بسیار پرکاربرد است.
  صنایع کاشی و سرامیک: به دلیل آنکه ضد سایش بوده و استحکام بالایی دارند برای ساخت قالب های کاشی و سرامیک استفاده میشود.
  لوازم خانگی: برای ساخت چاقوها و ساطورهای آشپزخانه ای و کشتارگاهی پرکاربرد است.
  صنایع معدن: برای ساخت تیغه های لودر، پاکت پودر، تیغه گریدر و بیل مکانیکی مورد استفاده قرار میگیرد.
  صنعت: برای ساخت بعضی از واشرها و تیغه های برش، بریک و زنجیرهای نقاله کاربرد دارد.
  کشاورزی: ساخت بعضی از لوازم و قطعات ماشین آلات کشاورزی و همچنین برای ساخت تیغه هایی که در خاک از آنها استفاده میشود.
  نظامی و جنگ افزار: برای ساخت برخی از قطعه های ماشین آلات نظامی و همچنین برای ساخت بدنه نفر بر و بعضی از ورقهای ضد گلوله و غیره کاربرد دارد.
  صنایع خودرو سازی و صنعت اتومبیل: برای ساخت تعداد زیادی از قطعات خودرو مانند: قفل کمربند، قطعه های داخل کمربند، ساخت بعضی از قطعه های صندلی خودرو، تولید قطعات دیسک و صفحه کلاچ و غیره کاربرد دارد.
  حمل و نقل جاده ای و ریلی: برای ساخت برخی از قطعه های ماشین آلات راهداری و راه سازی و بعضی از قطعه های واگن سازی و قطار بسیار پرکاربرد است.

  کاربرد صفحه ستون در ساختمان
  مطالب مرتبط

  خرید ورق ck45

  امکان ثبت سفارش آنلاین نیز وجود دارد. چنانچه با این روش مایل به ثبت سفارش هستید نوع متریال، مقاطع، شماره تماس و مقدار مورد نظر خود را برای پشتیبانی ما ارسال کنید تا بخش فروش با شما تماس بگیرند.

  راهنمای سفارش و خرید ورق Ck45 در پایان متن ذکر شده است و همواره میتوانید ۲۴ ساعته از طریق پشتبیانی آنلاین سایت و تا پایان ساعت اداری از طریق شماره های ذکر شده اطلاعات محصول خود را یه کارشناسان ما اعلام کنید و همچنین می توانید برای خرید و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  قیمت ورق و تسمه Ck45

  به علت نوسانات بازار ارز برای اطلاع دقیق از قیمت ورق Ck45 و همچنین میزان موجودی روز، با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

  ترکیبات شیمیایی ورق سیکا 45

  در ترکیبات شیمیایی ورق ck45 عناصر کربن، سیلیسیوم، منگنز، فسفر، گوگرد، کروم، مولیبدن و نیکل به رفته اند و همانطور که از جدول زیر پیداست در این فولاد منگنز با %0.8-0.5 دارای بیشترین سهم و گوگرد با %0.03 دارای کمترین سهم از ترکیب شیمیایی این فولاد می باشند.

  در حال حاضر واردات ورق 1.1191 یا همان ck45 از کشورهای اوکراین و کره جنوبی در ضخامت های 3 الی 50 میلی متر وارد می شود. این ورق را در استاندارد SAE با نام 1045 نامیده میشود. دمای فورجینگ این ورق بین ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد است و دمای تمپر (بازپخت) آن ۵۵۰ تا ۶۶۰ درجه سانتی گراد است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  کارشناسان آماده پاسخگویی هستند